FaBoard
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Call of Duty 2

3 posters

Go down

Call of Duty 2 Empty Call of Duty 2

Post by SkitnicA Thu Jul 17, 2008 4:29 pm

Evo da se i otvori tema ovoj legendarnoj igri

SINGLEPLAYER
evo jedan copy/paste nevjerujem da cete sve citat ali evo:
''Call of Duty 2''. Nastavak od kojeg se puno očekivalo. Programeri koji su pokazali tračak inovativnosti i svježine koje su uveli u ovaj žanr ovoga puta su totalno zakazali. Ova igra se od svog prethodnika razlikuje samo u grafičkoj izvadbi. Nemojte me krivo shvatiti, ne radi se o istim misijama nego o istoj ideji prema kojoj su rađene. Kratko o igri: Ponovno smo u vremenu II svj. rata i sudjelujemo u bitkama koje su odrađene prema povijesnim zapisima i moram priznati da su zaista dobro dočarane. Dinamika igre i atmosfera su stvarno na razini. Ipak se radi o novom grafičkom engineu koji ovoga puta koristi i razne atmosferske prilike koje daju dodatni čar samoj igri. Igra se ponovno sastoji od kampanje koja je podjeljena na Američku, Britansku i Rusku. A mi kroz igru prolazimo kao private Vasili Ivanovich Koslov (pretpostavljate da je to lik iz Ruskog dijela kampanje), corporal Bill Taylor (Amer), sergeant John Davis (Britanac) i commander David Welsh ''Fox Three'' (Britanska tenkovska misija). Put nas vodi kroz Moskvu, Staljingrad, El Alamein, Libiju, Tunis (gradić Toujane), francuski grad Cean, Pointe du Hoc, Hill 400 i Wallander. Najzastupljenija je Britanska kampanja sa 13 misija dok Američka i Ruska imaju po 7. Ovoga puta ne prelazimo igru po nekom redu nego počinjemo kao Rus, a misije nam se postepeno otključavaju i možemo prelaziti iz jedne kampanje u drugu. Programeri su željeli u igru uvesti dozu nelinearnosti ali to se svodi na odabir hoćemo li u kuću ući na lijevi ili desni prozor ili isto tako s koje strane kuće ćemo protrčati. (Mislim ako želite nelinearnost pogledajte Morrowind ili Boiling Point: Road To Hell). Hajde dobro ima i jedna dobra novost u cijeloj igri. Tankovi koje uništavamo više ne stoje na mjestu nego ih lovimo po ulici (tj. najčešće oni love nas). Što reči o samoj težini igre? Svi koji su prošli prvi nastavak na 'regular' težini i ovaj bi mogli proći na istoj težini bez nekih većih problema. Na 'hardend' igra neće trajati ništa duže samo ćete češće poginuti. Kada smo već kod pogibanja u ovoj igri, svaki put kada poginemo ili završimo misiju opet se javljaju razne izjave povijesnih ličnosti u pravom Call of Duty stilu. Jedina zamjerka je što se opet ponavljaju iste izreke iz prvog dijela. U igru su uvedena neka oružja koja su već viđena u expansion packu za prvi nastavak, United Offensive, naravno ovdje puno lijepše grafički izrađena. Uz obične ručne granate sada imamo i dimne. (nije neki napredak ali vrijedan spomena, ipak treba spomenuti i neke dobre strane ove igre ma kako malo ih bilo). Inače, postoji još jedna novost u igri koja bi se nekima mogla svidjeti, ali kod mene je izazvala zgražanje jer za igru koja obiluje povijesno točnim činjenicama i pokušava što realnije dočarati atmosferu bitaka toga vremena ovo je jednostavno najNErealniji detalj i kao takav meni predstavlja trn u oku. Naime, u igri ne postoji 'health bar'. To znači da više nema onog mahnitog sakupljanja raznih med kitova, raznih veličina koji nam trenutačno vraćaju dio 'života' u igri. Prvo sam pomislio da se radi o obradi nečega što sam imao prilike vidjeti u igri ''Medal of Honor: Pacific Assault'', nasljedniku legendarnog ''MoH:Allied Assaulta''. Tamo kada ste ranjeni postoji mogućnost korištenja med kita kojeg imate sa sobom u svojoj opremi zajedno sa municijom i bombama, ali primjena kojeg nas nikada ne zalječuje u potpunosti nego i dalje pomalo 'krvarimo' tj. hit points nam se nikada ne vraćaju u potpunosti, a da bi se potpuno zaliječili moramo otići do medica na terenu koji će nam pomoći u tome. Ne možete ga promašit, tip sa velikim crvenim križem na kacigi (nešto kao meta za neprijatelje). Ipak ne postoje razne klase vojnika bezveze, nego ipak imaju neku funkciju. Ali ovdje nije riječ o tome. Naime prilikom ranjavanja počne nam se crveniti rub ekrana i pojavljije se natpis ''you're hit, run for cover'' (ma, NO SHIT!) pa i sam znam da ću se maknut sa sredine ceste ak netko puca po meni. A kada se i maknemo u stranu (najčešće je dovoljno leći iza nekog kamena na par sekundi) samo čujemo par uzdaha našeg lika i to je to. Bez medicinske pomoći, bilo u obliku osobne primjene prve pomoći ili stručne pomoći medica mi lijepo ustajemo i nastavljamo borbu kao da se ništa nije dogodilo. Možda su to trebali napraviti i za Njemačke vojnike. Zamislite da svi koje smo ubili ili bar teško ranili ponovno ustanu. Pa gdje bi igri bio kraj. Bila bi dovoljna samo jedna misija da nas zadrži prikovane za ekran na nekoliko dana, dapače tjedana. Mislim pa i u igrama poput Diabla II nakon nekog vremena ni undead više ne ustaju. (Najvjerojatnije ste osjetili dozu sarkazma u nekoliko zadnjih rečenica. Sorry, ali bio je NAMJERNO). Pa kamo sve ovo vodi. Nemojte me krivo shvatiti, igra bi bila jako dobra da uz naslov umjesto broja 2 stoji npr. ''expansion pack'' ili ''mission pack''. Čak je i multiplayer ostao isti kao i prije. Dodali su par novih mapa i redizajnirali nekoliko starih sada sa novom grafikom (npr. Carentan, Brecourt...). Da li je to stvarno dovoljno? Prije nekoliko godina Sierra i Valve su nakon odličnog ''Half Life''-a izdali dva expansion packa ''Opposing Force'' i ''Blue Shift''. Pitate se kakve to veze ima s ovom igrom? Bez brige, sve ću vam pojasniti. Naime uz ekspanziju ''Blue Shift'' na CD-u dolazi i takozvani HIGH DEFINITION PACK koji igri daje samo grafički poticaj, a ne utječu na samu igrivost. To se dogodilo i ovdje. ''Call of Duty 2'' je, nažalost, ispao samo remake originala sa malo grafičkog poticaja. Možda da se zvao ''Call of Duty: Mission Set'' ili ''Great Battles'' ili nešto slično možda bi mu mogao dati bolju ocijenu ali ovako NE. Sorry ljudi ali zakazali ste. Nakon velikog uspjeha Electronic Artsovog nastavka ''Medal of Honor'' serijala ''Pacific Assault'' očekivao sam puno puno više. Ako razmišljate o nastavku potrudite se da zasluži titulu nastavka. Šteta, a tako je dobro krenulo.


MULTIPLAYER
o multiplayeru ima dosta.
ako zelite igrat multy preporucujem vam da skinete xFire jer tamo imate sve zive servere svijeta.
napravljene su dvije verzije v1.0 i v1.3....ja trenutno igram na 1.0 ali mozete skinit cod2 patch swietcher gdje mozete prebacivati sa 1.0 na 1.3 i obrnuto.
tu mozete kreirati vlastiti server ali nije bas lako...neda mi se sad objasnjavat.
Inace igra je dosta bugovina i ima dosta glicheva.

PS:ako ko iga neka mi se javi na pp da vidim koje servere igrate Call of Duty 2 82841
ja inace igram na oba ali cesce na 1.0 spet

SkitnicA
Pod Banom
Pod Banom

Number of posts : 18
Age : 28
Bodovi : 50
Registration date : 2008-07-17

Back to top Go down

Call of Duty 2 Empty Re: Call of Duty 2

Post by _FreaK Fri Jul 18, 2008 1:33 am

iskreno toliko mi je dojadio COD4 da ti ne mogu opisati,jer je sve vise postalo cisti cheat...ne mozes normalno ni igrati i cim ti osjetis da drugi igraju samo da bi bili prvi na rang listi,i da im niko nista ne moze,onda nije to taj smisao..
Tako svaka igra i gubi taj smisao,pa prema tome,suvisno je komentarisati vezano za te chetove i ta ostala pomagala..
_FreaK
_FreaK
Penzioner
Penzioner

Number of posts : 12
Age : 37
Bodovi : 50
Registration date : 2008-07-18

Back to top Go down

Call of Duty 2 Empty Re: Call of Duty 2

Post by GameMaster Mon Jul 21, 2008 7:16 pm

ej jel moze link za skinuti Cod 2i link za taj xfire... aj budi dobar pa linkaj!! Call of Duty 2 442779
GameMaster
GameMaster
Super Moderator
Super Moderator

Number of posts : 118
Bodovi : 70
Registration date : 2008-07-20

Back to top Go down

Call of Duty 2 Empty Re: Call of Duty 2

Post by SkitnicA Sat Jul 26, 2008 10:45 am

GameMaster wrote:ej jel moze link za skinuti Cod 2i link za taj xfire... aj budi dobar pa linkaj!! Call of Duty 2 442779
a za skinit cod2 ti nemogu nac jer igra ima vise od 3gb mislim.....ali provaj sa torrentom
xfire: http://www.xfire.com/downloads/

SkitnicA
Pod Banom
Pod Banom

Number of posts : 18
Age : 28
Bodovi : 50
Registration date : 2008-07-17

Back to top Go down

Call of Duty 2 Empty Re: Call of Duty 2

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum